książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria królowie, władcy, dyktatorzy
Okres historyczny wiek XVI - XVIII
Aleksander I

Aleksander I

Pogromca Napoleona Troyat H. Amber
Rok wydania: 2007
Seria: Wielcy Historii
ISBN: 978-83-241-2844-0

Oprawa: twarda
Ilość stron: 312
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

49.80  31.50 zł


Pokonał Napoleona. Niechlubnie i boleśnie zapisał się w historii Polski. Enigmatyczny car, który zmarł w okolicznościach do dziś owianych tajemnicą...
Oświecony monarcha i bezwzględny autokrata. Uwielbiany liberalny władca i znienawidzony brutalny zaborca. Wyzwoliciel Europy od „tyrana” Bonapartego i gwarant reakcji. Lew salonowy i surowy moralista.
Car Rosji Aleksander I to postać pełna sprzeczności, człowiek o niejednym obliczu. Umiłowany wnuk Katarzyny Wielkiej, wyznaczony na jej następcę, nie pragnie władzy, a jednak by zdobyć tron, zezwala na mord ojca. Chwiejny w decyzjach, w obliczu francuskiej inwazji zdobywa się na nieustępliwość. Walka z Napoleonem staje się dla niego najważniejsza.
Zwycięża, wkracza do Paryża, święci triumfy. I wtedy nagle podlega metamorfozie. Pogrąża się w mistycyzmie, odsuwa od ludzi. Przekazuje władzę i osiedla się w syberyjskiej mieścinie, gdzie złożony zagadkową chorobą umiera w wieku 47 lat.
Wkrótce potem na Syberii pojawia się tajemniczy święty starzec...Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania