książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny II Wojna Światowa
Bormann i Gestapo Muller na usługach Stalina

Bormann i Gestapo Muller na usługach Stalina

Villemarest P. de Dolnośląskie
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-245-9209-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 352
Wymiary: 170 x 245

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

49.40  35.00 zł


Martin Bormann - generał SS, szef kancelarii NSDAP, osobisty sekretarz Rudolfa Hessa, szara eminencja Hitlera.
Heinrich "Gestapo" Muller - szef gestapo bezpośrednio odpowiedzialny za popełnione przez tę organizację zbrodnie, jeden z inicjatorów prowokacji gliwickiej, uczestnik konferencji w Wannsee.
Domniemana śmierć lub zniknięcie - pozornie bez śladu - tych dwóch zbrodniarzy to jedna z największych tajemnic schyłku III Rzeszy. Wielu milczy w tej sprawie, kilka państw ma coś do ukrycia, liczne fakty nie ujrzały światła dziennego.
Pierre de Villemarest stawia jednoznaczną tezę - ani Bormann, ani Muller nie zginęli w 1945 roku. Gdzie się zatem ukrywali? Czy to możliwe, że chronił ich Stalin? Czy to on jest odpowiedzialny za ich nieobecność na ławie oskarżonych?
Nietykalni to dzieło życia autora. Na podstawie odtajnionych dokumentów CIA i rozmów z największymi graczami sceny politycznej Villemarest kreśli niezwykłe wątki "życia po życiu" nazistowskich zbrodniarzy. Zaskakująca historia zarówno dla wyznawców teorii spiskowych, jak i zwolenników racjonalnej analizy twardych dowodów.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania