książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny historia najnowsza
Jerry'ego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu

Jerry'ego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu

Bragg R. Czarne
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-8049-273-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 576
Wymiary: 145 x 225

Dostępność: Na półce

54.90  21.00 zł


„Czy ktoś, kto gra rock’n’rolla, może trafić do nieba?” – nie przypadkiem pytanie to dręczyło Jerry’ego Lee Lewisa, urodzonego w 1935 roku w Luizjanie wokalistę i muzyka. To on wzruszył Elvisa do łez, to on skakał po fortepianie w szaleńczym uniesieniu, to on stał się jedną z ikon amerykańskiej popkultury. Whole Lotta Shakin’ Goin’ On czy Great Balls of Fire na zawsze zmieniły oblicze rock’n’rolla, nadając mu diabelskiego i obłąkańczego rytmu.
Rick Bragg, znakomity dziennikarz i znawca amerykańskiego Południa, pasjonująco opisuje kontrowersyjne życie muzyka – pełne kobiet, alkoholu i narkotyków – doskonale oddając przy tym ducha Stanów Zjednoczonych kilku dekad.
"To jeden z tych życiorysów, o których mówi się, że idealnie nadaje się na książkę albo na film. Jest w nim pasja i desperacja. Jest wielki talent i wiele głupstw. Są koncerty i strzelaniny, miłości i zdrady, gitary i samochody. Są momenty chwały i noce w celi, mistrzowskie wykonania i kradzieże drutu. Nic więc dziwnego, że ktoś wreszcie postanowił napisać o tym wszystkim wciągającą książkę. O tym i nie tylko – w tle iście szalonego życia Jerry’ego Lee Lewisa Rick Bragg opowiedział też fascynującą historię codzienności mieszkańców amerykańskiego Południa sprzed prawie stu lat. A to sprawia, że po tę książkę powinni sięgnąć nie tylko wielbiciele Lewisa czy starego rock’n’rolla – dla nich to oczywiście pozycja obowiązkowa – ale także ci, których interesuje po prostu historia zwykłych Amerykanów." Przemysław Gulda, „Gazeta Wyborcza”
"Jedna z najlepszych książek o rock’n’rollu w historii." „Vintage Guitar Magazine”
"Bragg, dziennikarz „New York Times’a”, opisuje wszystkie przełomowe wydarzenia z życia Lewisa. Warto przeczytać." Stephen King, „The New York Times Book Review”
"Jedna z najlepszych rockowych biografii w historii. Lewis maczał palce w prawie każdym muzycznym przedsięwzięciu w XX wieku. Książka Bragga to więc nie tylko biografia Lewisa, ale również historia współczesnej muzyki amerykańskiej." Shelf Awareness
"Fascynujący obraz narodzin rock’n’rolla i historia człowieka, który w najbarwniejszy sposób oddaje ducha tamtych czasów." „Entertainment Weekly”
" Fantastyczny język i świetnie poprowadzona narracja. Najlepsza książka o rock’n’rollu, jaką kiedykolwiek czytałem." Ron Rash
"Imponujące życie zasługuje na imponującą biografię. Laureat Pulitzera Rick Bragg świetnie poradził sobie z tym zadaniem, opisując historię pioniera rock’n’rolla." „Library Journal”Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania