książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Krucjata Churchilla

Krucjata Churchilla

Brytyjska inwazja na Rosję 1918-1920 Kinvig C. Bellona
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-11-11030-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 430
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.90  17.40 zł


Dzieje brytyjskiej interwencji w Rosji, rozpoczętej pod koniec I wojny światowej, długo nie ciszyły się zainteresowaniem historyków. Winston Churchill żarliwy antykomunista, był jej głównym rzecznikiem i zwolennikiem, choć ani nie inicjatorem, ani nie architektem.
W roku 1918 brytyjskie wojsko wylądowały w Murmańsku, Archangielsku i Władywostoku; pierwotnie ich celem było odtworzenie frontu wschodniego. Pod kierownictwem Winstona Churchilla siły ekspedycyjne zostały znacznie wzmocnione, rozszerzony został obszar ich działania i narzucono im donośniejsze zadanie: obalenie władzy bolszewików.
Kampania, jaką następnie prowadziły w rejonie Bałtyku, w południowej i północnej Rosji oraz na dalekim wschodzie - niewypowiedziana wojna - to osobliwy epizod historii brytyjskiej armii, obejmujący walki w niezwykle trudnych warunkach i niepewnym otoczeniu.
Brytyjczycy wraz z sojusznikami - rzadko otrzymując wsparcie od miejscowej ludności, na które liczyli - odnosili czasem znaczące sukcesy i dotarli nawet w pobliże Piotrogrodu.
"Krucjata Churchilla" to pierwsze wyczerpujące opracowanie na temat operacji, która - gdyby się powiodła - mogłaby odmienić losy Rosji, Europy i świata.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania