książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny I Wojna Światowa
Moje wojenne wspomnienia cz 1, cz.2 i cz. 3 - pakiet

Nakład wyczerpany!

Moje wojenne wspomnienia cz 1, cz.2 i cz. 3 - pakiet

Ludendorff E. Tetragon
Rok wydania: 2017
Seria: Żołnierze
ISBN: 978-83-930318-3-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 714
Wymiary: 170 x 240
Tom: 1,2 i 3

Dostępność: Niedostępna

140.00 zł


Część 1:

"Błyskotliwą karierę Ericha Ludendorffa w czasie wojny światowej relacjonują jego wspomnienia. […] Jego fachowych umiejętności nie kwestionuje przecież nikt, a gdyby zadowolił się dokonaniami na wojskowej niwie, zapewne przeszedłby do historii jako jeden z najsłynniejszych dowódców. Już z tego powodu jego wojenne wspomnienia są pracą godną uwagi. […] Generał zmarł w Monachium 20 grudnia 1937 r. Kandydat na pomnik skończył jako postać nieomalże kabaretowa".

Część 2:
"Do rąk Czytelnika oddajemy pierwszy tom wspomnień gen. Ludendorffa obejmujący lata 1914–1916, czyli okres, kiedy duet Hindenburg-Ludendorff, odnosił największe zwycięstwa w polu. Książka jest bogato ilustrowana i zawiera 14 map oraz 170 zdjęć".


"Druga część wspomnień Ericha Ludendorffa obejmuje ponadroczny okres I wojny światowej – od sierpnia 1916 r. do końca 1917 r. Był to dla Niemiec czas trudny, ale pełen sukcesów. Na Zachodzie Alianci przeprowadzają mordercze ofensywy materiałowe i II Rzesza zaczyna odczuwać wyczerpanie wojenne. Jednak na innych frontach armia cesarska zwycięża kolejnych przeciwników. Ludendorff opisuje te wydarzenia z pozycji dyktatora wojskowego jakim się powoli staje, a sam język używany przez niego do opisu wydarzeń znajduje swoje odbicie również w spotworniałym, pełnym groźby, złości, represji i przemocy języku oryginału, którego w przekładzie oddać w pełni nie sposób".

Część 3:
"Trzeci tom wspomnień Ericha Ludendorffa obejmuje końcowy okres I wojny światowej - od sierpnia 1917 r. do końca wojny. II Rzesza stara się ze wszystkich sił zwyciężyć na zachodzie, bo udało jej się "zamknąć" front wschodni. Do Europy trafiają już pierwsze dywizje amerykańskie.
Ludendorff opisuje te wydarzenia z pozycji dyktatora wojskowego, który stawia wszystko na jedną kartę. Hazardowa zagrywka to wiosenne ofensywy we Francji. Mimo sukcesów taktycznych Ludendorffowi nie udaje się pokonać aliantów. Jego strategia ponosi całkowitą klęskę".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania