książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Ostatni Lampart Życie Giuseppe Tomasi di Lampedusy

Ostatni Lampart Życie Giuseppe Tomasi di Lampedusy

Gilmour D. Sic!
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-60457-69-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 276
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

44.90  13.70 zł


W roku 1957 Giuseppe Tomasi – ostatni książę z sycylijskiej rodziny Lampedusa – zmarł jako człowiek zubożały i nieznany, pozostawiając po sobie manuskrypt książki, którą właśnie ukończył. W następnym roku książka ta – Lampart – została opublikowana we Włoszech i od tego czasu przetłumaczona na wiele języków i uznana za jedno z największych osiągnięć literatury XX wieku.
Przez ponad ćwierć wieku pisma samotnika Lampedusy pozostawały niedostępne dla publiczności, aż do czasu, kiedy David Gilmour zaprzyjaźnił się z adoptowanym synem Lampedusy. Z listów, pamiętników i notatników Gilmour przywrócił do życia niezwykłą postać tajemniczego geniusza i jego środowisko na Sycylii i w Europie. Ostatni Lampart to fascynujące rozmyślania na temat tego, jak rodzi się pisarz i arcydzieło.

„Doskonałe… Lampedusa znalazł biografa wartego Lamparta.” – Allan Massie, „Daily Telegraph”

„Triumf wspaniałego pisarstwa: eleganckie, błyskotliwe, zwięzłe – książka Gilmoura ma wszystkie cechy dobrej biografii.” – Ian Thompson, „Independent”

„Napisane stylowo i pieczołowicie przebadane… wszyscy wielbiciele prozy Lampedusy powinni najpierw przeczytać książkę Gilmoura, a potem wrócić do Lamparta.” – Cyril Ray, „Punch”

David Gilmour brytyjski dziennikarz i pisarz, autor kilkunastu książek na temat historii politycznej krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Publikuje na łamach „London Review of books”, „Spektatora”, i „Times Literatury Suplement”. Członek Royal Society of Literature. Mieszka w Edynburgu.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania