książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria czasy starożytne
Okres historyczny starożytność
Pies. Antyczny przyjaciel

Pies. Antyczny przyjaciel

Zwolska P. Avalon
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7730-127-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 179
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Niedostępna

37.80  16.00 zł


Świat starożytny bez psa był nie do wyobrażenia. W jego asyście chłopcy wkraczali w wiek męski, ucząc się na wspólnych polowaniach znosić trudy i znoje, jakich zaznać mieli w dorosłym życiu. Był ważnym elementem życia homoseksualnego ateńskiej arystokracji. Brał czynny udział w konfliktach zbrojnych – walcząc u boku ludzi, pilnując żołnierskich obozów i służąc w charakterze kurierów. Strzegł domostw i pomagał niewidomym pokonywać przeszkody.
Jednakże to samo zwierze pożywiało się ludzkimi ciałami pozostawionymi na polach bitew. Pies związany był z przerażającym światem podziemia i czarnej magii. Stanowił element krwawych rytuałów mających na celu odstraszenie demonów. Części jego ciała używane były jako remedia na rozmaite schorzenia, a ojcowie współczesnej medycyny układali lecznicze diety uwzględniające psie mięso.
Niniejsza książka zaprasza do poznania przyczyn tego dualistycznego spojrzenia na zwierzę, które towarzyszy nam od początku historii ludzkości – jego najwcześniejszych, a zarazem najbarwniejszych i najbardziej dynamicznych dziejów.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania