książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Poza krawędź świata

Poza krawędź świata

Opowieść o Magellanie i jego przejmującym grozą rejsie dookoła Ziemi Bergreen L. Rebis
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7301-575-3

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 408
Wymiary: 155 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

54.90  45.60 zł


Nowe wydanie książki.
10 sierpnia 1519 roku z Sewilli wypłynęło pięć statków dowodzonej przez Ferdynanda Magellana Armady Molukańskiej. Wyruszała ona na poszukiwanie nowej, zachodniej drogi wodnej do Wysp Korzennych, skąd pochodziła większość goździków, pieprzu i gałki muszkatołowej, cenionych wówczas w Europie nie mniej niż złoto.
Trzy lata później z tej wyprawy powrócił tylko jeden statek prowadzony przez kilkunastu krańcowo wycieńczonych żeglarzy, ale z ładowniami pełnymi przypraw. Znacznie jednak ważniejsze było to, że statek ten - pierwszy w dziejach - opłynął Ziemię.
Poza krawędź świata to próba przedstawienia pełnej historii wyprawy Magellana, opowieść o intelektualnej i fizycznej odwadze, samotności i zaślepieniu, olśniewających odkryciach i bajkowych mirażach, podróż po świecie wyłaniającym się ze średniowiecza i wkraczającym w epokę renesansu. A także barwny obraz do dziś mało znanych ludów i zamieszkanych przez nie lądów oraz pasjonująca jak najlepszy thriller kronika zmagań o władzę nad światem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania