książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje , warsztat
Vademecum przechowywania i katalogowania monet

Vademecum przechowywania i katalogowania monet

Kamiński J. W., Błądek B., Chowaniec A. Bestbit
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-929853-1-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 126
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

39.00 zł


Po sukcesie książki "Vademecum czyszczenia i konserwacji monet", autorzy postanowili wydać nową publikację, tym razem dotyczącą przechowywania i katalogowania monet. Mając wieloletnie praktyczne doświadczenie w kolekcjonowaniu, podjęli oni próbę pokazania starych i nowych metod przechowywania zbiorów wytykając ich wady oraz chwaląc zalety. Jako pierwsi zmierzyli się też z próbą porównania dostępnych na rynku katalogów internetowych.
Publikacja, oprócz przedmowy, wstępu i zakończenia, zawiera dwa rozdziały. Pierwszy "Katalogowania numizmatów" zawiera następujące podrozdziały: Katalog - co to jest i dlaczego jest tak ważny; Katalogi książkowe; Katalogi monet współczesnych, inwestycyjne; Katalogi aukcyjne; Indywidualne programy do katalogowania monet; Dedykowane programy do katalogowania monet; Strony internetowe do katalogowania monet; Tabela porównawcza katalogów monet.
Drugi rozdział "Przechowywanie numizmatów" natomiast składa się z następujących podrozdziałów: Kilka uwag do przechowywania monet; Klasery i zestawy rocznikowe; Albumy; Woreczki strunowe; Holdery; Kapsle; Kasety i palety na monety; Pudełka gradingowe; Kopertki.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania