książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wielkie miareczkowanie

Wielkie miareczkowanie

Nauka i społeczeństwo w Chinach i na Zachodzie Needham J. Państwowy Instytut Wydawniczy
Rok wydania: 1984
ISBN: 83-06-00968-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 392
Wymiary: 105 x 180

Dostępność: Na półce

10.50 zł


Książka używana, stan dobry

"Mała wiedza o rzeczach wzniosłych jest lepsza niż najobszerniejsza wiedza o rzeczach niskich i małych" - twierdził Tomasz z Akwinu. "Jeśli dążą tylko do »zrozumienia tego, co wysokie« bez »badania tego, co niskie«, jak mogą poprawnie zrozumieć »wysokie«?" - powiadał Ch'eng Ming-tao. A Szao Jung w XI wieku n.e. pisał - "Spójrz na rzeczy z punktu widzenia rzeczy, a zobaczysz prawdziwą naturę. Spójrz na rzeczy ze swego punktu widzenia, a doznasz tylko własnych uczuć, ponieważ natura jest neutralna i jasna, uczucia zaś stronnicze i mroczne".
Joseph Needham urodził się w roku 1900 w Londynie. Ukończył studia biochemiczne, pełnił liczne funkcje uniwersyteckie, jest członkiem Towarzystwa Królewskiego. W roku 1942 na czele brytyjskiej komisji naukowej udał się do Chin, gdzie przebywał w czasie II wojny światowej i dokąd później wielokrotnie powracał, zafascynowany chińską kulturą i cywilizacją.
Joseph Needham to jeden z najwybitniejszych w świecie znawców chińskiej kultury, historii nauki i techniki. Nikt, jak dotąd, nie ukazał lepiej podobieństw i różnic pomiędzy Chinami a Europą, stosunków między nimi i wzajemnie przekazywanych poglądów.Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania