książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Trocki

Trocki

Niewolnik idei, ideolog zbrodni Wołkogonow D. Amber
Rok wydania: 2008
Seria: Wielcy Historii
ISBN: 978-83-241-3035-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 536
Wymiary: 175 x 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

59.80  35.90 zł


Pierwszy prawdziwy portret „wiecznego rewolucjonisty" - nie niewinnej ofiary Stalina, lecz współtwórcy czerwonego terroru.
Wieszcz rewolucji. Bohater wielkiego października. Twórca Armii Czerwonej. Zdrajca i renegat. Wróg ludu oskarżony o najgorsze zbrodnie. Wyrzutek i banita tropiony na rozkaz Stalina od Turcji po Meksyk. Wzniosły idealista, prześladowany i zamordowany.
Był kochany i wysławiany. Znienawidzony i wyklinany. Wyjątkowe losy najsławniejszego rewolucjonisty to historia wzlotów i upadków, aż po mrożący krew w żyłach finał. Niewolnik idei komunizmu zaślepiony wizją ogólnoświatowej rewolucji, fanatyk do końca wierny dogmatom, które doprowadziły do tragedii jego własnej i całego narodu, był równocześnie największym krytykiem stalinizmu, demaskatorem stalinowskiej rzeczywistości opartej na kłamstwie. Usunięty z partii, pozbawiony obywatelstwa ZSRR, na emigracji szukał schronienia przed mordercami nasyłanymi przez Stalina. Wszyscy członkowie jego rodziny - bracia, siostry, dzieci, kuzyni - zginęli nagłą śmiercią. Stalinowski terror unicestwił niezliczoną liczbę jego towarzyszy. Pod hasłem rozprawy z trockistami zlikwidowano miliony jego rodaków.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania