książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Wesley i ludzie zwani metodystami

Wesley i ludzie zwani metodystami

Heitzenrater R. P. Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-8670922-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 424
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

39.90 zł


Metodyzm powstał w wyniku głębokiego pragnienia odnowy duchowej i społecznej osiemnastowiecznej Anglii. Człowiekiem, którego Bóg użył do tego dzieła był duchowny anglikański Jan Wesley. Nie ma wątpliwości, że podczas swego, dość długiego życia, wywierał on dominujący wpływ nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale był też jednym z najbardziej znanych Anglików w całym ówczesnym Imperium Brytyjskim. Jego wpływ jako jednostki, nie mówiąc już o roli metodyzmu, był odczuwalny na przestrzeni ponad pięćdziesięciu lat. Jan Wesley i jego brat Karol stali się głównymi postaciami rozwijającego się przebudzenia metodystycznego. Działalność braci Wesleyów i ich współpracowników sprawił,a że pod koniec osiemnastego wieku powstał nowy twór eklezjalny pod nazwą "Methodist Church", który w Polsce funkcjonuje jako Kościół Ewangelicko-Metodystyczny.
Z wielką radością oddajemy do rąk czytelników książkę, której brakowało na polskim rynku wydawniczym. Ukazuje się ona dzięki Wydawnictwu "Pielgrzym Polski".
Jak powiada autor: "Aby zrozumieć ruch wesleyański, musimy najpierw przesiać glebę, na której wyrósł, poszukać ziaren, z których wzrastał oraz zwrócić uwagę na żyzne składniki, które go podtrzymywały i żywiły". Książka Richarda P. Heitzenratera zdaje się doskonale wypełniać to zadanie.

Wydawnictwo Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.
Stan ogólny bardzo dobry.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania