książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego + W uścisku żywiołów EL Condor Rio Colca gratis

Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego + W uścisku żywiołów EL Condor Rio Colca gratis

Kane J., Mrozowski K. Bezdroża
Rok wydania: 2012
Seria: Szlaki ludzi ciekawych
ISBN: 978-83-246-4476-6

Oprawa: miękka
Ilość stron: 564
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

46.00 zł


Przetłumaczona na kilkanaście języków i zaliczona do setki największych podróżniczych bestsellerów wszech czasów opowieść o jednej z najgłośniejszych ekspedycji XX wieku. Przedstawia historyczną wyprawę Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który zdołał przepłynąć Amazonkę od źródeł do ujścia, kilometr po kilometrze. Została zrekonstruowana na podstawie notatek Joe Kanea – jedynego z członków międzynarodowej ekipy, który dotrzymał kroku niestrudzonemu podróżnikowi podczas trwających niemal sześć miesięcy zmagań z nieokiełznanym żywiołem.

Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego to pełna liryzmu opowieść o przyjaźni, ambicji i pragnieniu pokonania własnych ograniczeń, której dopełnieniem są m.in. fantastyczne zdjęcia Zbigniewa Bzdaka.

Książka z pozycją "W uścisku żywiołów" autorstwa Krzysztofa Mrozowskiego - gratis!

Książka W uścisku żywiołów. El Condor Rio Colca jest zapisem zmagań członków gliwickiego Akademickiego Klubu Turystycznego "Watra" i ich przyjaciół z kanionem Colca, zakończonych ostatecznie sukcesem – eksploracją niezbadanej części przełomu. Opowieść Krzysztofa Mrozowskiego przenosi nas w świat przygody, walki z surową przyrodą andyjskiej rzeki, a także mierzenia się z własnymi słabościami. Dla rodzimej literatury podróżniczej stanowi zaś najpełniejszy, źródłowy zapis niezwykłej wyprawy odkrywczej, zamykającej niemal 30-letnią historię polskiej eksploracji najgłębszego kanionu świata.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania