książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Z sercem w plecaku czyli wędrówki po drogach i bezdrożach Ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej

Z sercem w plecaku czyli wędrówki po drogach i bezdrożach Ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej

Góry Świętokrzyskie wokół Pasma Głównego. Łysogóry i okolice Wojtyś P. Graftur
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-942025-0-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 368
Wymiary: 140 x 200

Dostępność: Na półce

33.60 zł


Kolejna część znanego i cenionego przewodnika turystycznego – „Z sercem w plecaku, czyli wędrówki po drogach i bezdrożach Ziemi Świętokrzyskiej i Sandomierskiej”. Autorem publikacji jest Paweł Wojtyś – przewodnik świętokrzyski.

Podtytuł – „Góry Świętokrzyskie, Wokół Pasma Głównego, Łysogóry i okolice” – zdradza, które tereny zostały uwzględnione w tej części przewodnika. Autor w szczegółowy sposób prezentuje historię, atrakcje turystyczne i biografie osób związanych z tym rejonem. Całość wzbogacona jest cennymi informacjami praktycznymi dotyczącymi bazy noclegowej, gastronomicznej, infrastruktury towarzyszącej, wykazem szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz stoków narciarskich. Ciekawym dodatkiem są zdjęcia, rysunki oraz szczegółowe mapy opisywanych terenów.

Przewodnik ten różni się jednak znacznie od innych publikacji dostępnych na rynku. Jak pisze sam autor: „Przewodnik ten nie idzie w ślady poprzednich wydawnictw jemu podobnych; odchodzi, jak najdalej jak tylko może, od sztywnych i utrwalonych już standardów. Nie powstał też po to, by zwiedzać jak najwięcej w wielkim pośpiechu, choć jest to znakiem naszych czasów. Ma raczej zadanie zwolnienia biegu i zatrzymania się w opisywanych miejscach dla chwili zastanowienia i zadumy. Powstał w celu budowania odczuć turysty na trasie i dla uzyskania świadomości czasoprzestrzeni zwiedzanego miejsca.”

Niezaprzeczalnym wyróżnikiem książki jest jej forma – gawęda przewodnicka, pełna faktów, dat i skrupulatnych opisów zwiedzanych obiektów. Całość okraszono zgrabnie dowcipem, ciekawostkami i osobistymi spostrzeżeniami autora, dzięki czemu treść zyskuje na autentyczności i zachęca do włożenia do wędrówki tytułowego serca.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania