książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria zamki, dwory, pałace
Okres historyczny przekrojowe
Zamki, warownie, bitwy i turnieje rycerskie

Zamki, warownie, bitwy i turnieje rycerskie

Smoczyński J. Carta Blanca
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-608-8763-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 174
Wymiary: 250 x 320

Dostępność: Na półce

60.00  37.20 zł


Album zaprasza w niezwykłą podróż w czasie. Czytelnik znajdzie w nim kilkaset nastrojowych fotografii, które prezentują najpiękniejsze i najciekawsze polskie zamki.

Album zawiera wybór najbardziej interesujących polskich zamków od Pomorza do Podkarpacia i jest zbiorem kilkuset niepowtarzalnych fotografii zamkowych murów, dziedzińców, komnat i ogrodów. W przystępny sposób przybliża ich historię i najważniejsze wydarzenia, które się w nich rozegrały. Książka pozwala cofnąć się w czasie i poznać życie w zamkach i dawnych obiektach rycerskich. To podróż przez lata wojen, kampanii i bitew.

Zdjęcia, wzbogacone tekstami, kalendariami i planami budowli, pozwalają lepiej wczuć się w klimat średniowiecznej Polski, zamków i rycerstwa. W albumie znajduje się również mapa Polski z zaznaczonymi budowlami, co ułatwia dokładnie prześledzenie ich rozmieszczenia w skali kraju. Autorzy uwspółcześnili temat, opisując wydarzenia, które rozgrywają się w zamkach w dzisiejszych czasach, jak turnieje, rekonstrukcje bitew i inne imprezy historyczne.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania