książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny przekrojowe
Сповідь Духа (Spowiedź ducha - wersja ukraińska)

Сповідь Духа (Spowiedź ducha - wersja ukraińska)

Lis-Markiewicz P. Poznańskie Towarzystwo im. Iwana Franki
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-953461-5-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 304
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Na półce

20.00 zł


Wersja w języku ukraińskim.

Publikacja "Spowiedź ducha" jest nietuzinkową odpowiedzią na szerzący się zalew fałszu, głupoty, nacjonalizmu czy populizmu. Powieść stanowi odpór dla poszukiwania konkretnych i łatwych ocen. Ukazuje, że w momencie niepoprawnie rozumianej jednoznaczności w osądach ludzie są z reguły przepełnieni fałszem i głupotą.

Głównym bohaterem książki jest Maciej Żarnowski - mężczyzna żyjący pełnym sprzeczności i niedogodności życiem. Maciej bardzo mocno błądzi w życiu, zakłada rodzinę, kończy studia i otwiera swoją własną kancelarię adwokacką. W okresie młodości mężczyzna nieraz przeżywał upadek i musiał na nowo się podnosić. Pijaństwo, rozpusta, prostytucja to świat, który nie jest mu obcy.

Maciej zatraca się w pracy, alkoholu i seksie, które sprawiają, że zaniedbuje syna i żonę. Od potomka wymaga czytania powieści Kraszewskiego, Mickiewicza czy Słowackiego. Podnosi się tylko dzięki przyjacielowi z Ukrainy - Ilkowi, duchownemu greckokatolickiemu oraz Żydowi Maurycemu. Są oni jego jedyną nadzieją na przetrwanie.

Przemysław Lis-Markiewicz jest założycielem i prezesem Towarzystwa im. Iwana Franki w Poznaniu. Studiował prawo w Polsce i na Ukrainie. Ponadto, ukończył filologię angielską, filologię ukraińską oraz handel międzynarodowy. Markiewicz jest biegłym sądowym w dziedzinie handlu i ekonomii oraz prowadzi własną kancelarię adwokacką. Jest autorem takich książek, jak "Uszwock" czy "Bitcoin. Przyszłość inwestowania".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania