książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny przekrojowe
50 bitew, które zmieniły świat

50 bitew, które zmieniły świat

Od Maratonu przez Hastings, Konstantynopol, Waterloo, Bitwę Warszawską po Stalingrad Weir W., Klubiński A. Amber
Rok wydania: 2022
ISBN: 978-83-241-7704-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 420
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Na półce

59.90 zł


Każda bitwa wpływa na bieg historii. Ale jak ustalić, która najbardziej zaważyła na losach świata? Według jakich kryteriów to oceniać? William Weir przedstawia 50 bitew według doniosłości historycznej, znaczenia dla walki o demokrację i dla przebiegu konfliktu Wschodu z Zachodem na przestrzeni dziejów.

Listę otwiera pierwsze stracie dwóch cywilizacji, dzięki któremu przetrwała pierwsza demokracja w dziejach świata – zwycięstwo Greków pod Maratonem. Dalej mamy bitwy dobrze znane (Hastings czy Waterloo) i takie, o których wiedzą tylko historycy (pod Diu czy w dolinie Jarmuka).

O polskich bitwach – pod Grunwaldem, pod Wiedniem i o Bitwie Warszawskiej – napisał polski historyk, dr Andrzej Klubiński. I tak powstał pasjonujący przegląd toczonych na lądzie i morzu w ciągu 2500 lat starć zbrojnych, które zmieniły świat.

WILLIAM WEIR – wybitny znawca historii wojskowości, amerykański dziennikarz i pisarz, korespondent wojenny i fotoreporter armii Stanów Zjednoczonych w czasie wojny w Korei, autor popularnych książek (m.in. 50 broni, które zmieniły sposób prowadzenia wojen).Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania