książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria Ziemia Obiecana
Okres historyczny historia najnowsza
50 lat Chóru Filharmonii Łódzkiej Wspólnym głosem

Nakład wyczerpany!

50 lat Chóru Filharmonii Łódzkiej Wspólnym głosem

praca zbiorowa Filharmonia Łódzka
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-941156-1-6

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 224
Wymiary: 225 x 285

Dostępność: Niedostępna

37.00 zł


Na podstawie materiałów RMF Classic:
"Album przedstawia historię i teraźniejszość chóru łódzkiej filharmonii oraz zagadnienia dotyczące śpiewu zespołowego. Teksty napisali dziennikarze, archiwiści, naukowcy specjalizujący się w chóralistyce oraz muzycy, w tym filharmoniczni chórzyści — Henryka Rajch i Anna Wójcikowska.

W pamiątkowym wydawnictwie przedstawiono sylwetki trzech chórmistrzów: Tomasza Szymańskiego, Marka Jaszczaka i pracującego obecnie z zespołem Dawida Bera. Odrębne rozdziały poświęcono muzycznej historii Łodzi, m.in. opisano dzień inauguracyjnego koncertu Chóru FŁ.

Na łamach książki o pracy z chórem z punktu widzenia dyrygenta opowiada Łukasz Borowicz. Dzięki artykułowi Joanny Zimmer-Nowickiej można poznać ludzki głos od strony anatomicznej, ale też z punktu widzenia pracy zespołowej — o czym pisze Anna Paszkowska-Rogacz, walorów pojedynczego śpiewaka-artysty (Agnieszka Franków-Żelazny), a także przez pryzmat historii muzyki (Dorota Kozińska). Redaktorem wydawnictwa, nawiązującego graficznie do książki "Filharmonia Łódzka. Spacer w przestrzeni, podróż w czasie", wydanej z okazji stulecia FŁ, jest dyrektorka Muzeum Kinematografii w Łodzi Marzena Bomanowska.

"Wspólnym głosem" ma przede wszystkim wartość dokumentalną i sentymentalną — na kartach książki pokazano wiele archiwalnych zdjęć i plakatów, zaś w aneksie zamieszczono listę artystów chóru FŁ ostatniego półwiecza i spis wszystkich ich koncertów wraz ze szczegółowym repertuarem. Do książki dołączona jest płyta z mszami G. Fauré, K. Grzeszczaka i J. Whitbourne’a w wykonaniu zespołu"

Dostępny tylko 1 egzemplarzOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania