książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria wojny, batalie, potyczki
Okres historyczny XIX wiek
Alamo - San Jacinto 1836

Alamo - San Jacinto 1836

Wojtczak J. Bellona
Rok wydania: 2021
Seria: Historyczne Bitwy
ISBN: 978-83-11-16189-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 208
Wymiary: 125 x 195

Dostępność: Na półce

36.70 zł


Książka należąca do serii "Historyczne Bitwy" przygotowywanej przez wydawnictwo Bellona. Zobacz, jak wyglądał przebieg opisywanej bitwy i sprawdź, czego jeszcze o niej nie wiesz.

"Alamo-San Jacinto 1836" to publikacja wchodząca w skład serii "Historyczne Bitwy", skupiającej się na najważniejszych starciach w dziejach Polski i całego świata. Ten tom to edycja limitowana, posiada ograniczony nakład. Podobnie jak pozostałe książki z tego cyklu, ma charakter popularnonaukowy i przedstawiają szczegółowo tło historyczne, przebieg, a także późniejsze konsekwencje każdej przywoływanej bitwy. Dzięki temu można ją szczegółowo przeanalizować i rozpatrzeć z kilku różnych aspektów.

Opis dotyczy oblężenia ufortyfikowanej misji Alamo w San Antonio. Było to starcie, w wyniku którego śmierć ponieśli niemal wszyscy obrońcy, w tym również rozpoznawalni bohaterowie, Jim Bowie oraz Davy Crockett. Bitwa zyskała status legendarnej, a dzięki niej amerykańska opinia publiczna zwróciła się przeciwko Meksykowi, a dzięki temu Teksańczykom łatwiej było osiągnąć decydujące zwycięstwo na równinie San Jacinto. Wojna o niepodległość Teksasu, często nazywana także Rewolucją Teksaską) rozegrała się w latach 1835-1836, a swoje zakończenie miała dwudziestego pierwszego kwietnia 1836 roku.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania