książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Amerykańskie ciężkie okręty artyleryjskie na tle konstrukcji innych państw. Tom 12

Amerykańskie ciężkie okręty artyleryjskie na tle konstrukcji innych państw. Tom 12

Niezrealizowane projekty Drugiej Wojny Światowej Chodnicki M. ACAD
Rok wydania: 2024
ISBN: 978-83-66163-73-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 188
Wymiary: 210 x 295

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

140.00 zł


"W Państwa ręce oddaję ostatni - dwunasty tom pracy opisującej historię projektowania oraz konstrukcję amerykańskich ciężkich okrętów artyleryjskich. Część dotyczy niezrealizowanych projektów z okresu Drugiej Wojny Światowej oraz czasów późniejszych.

Podobnie jak w poprzednich częściach wszelkie projekty zostały opisane w porównaniu z konstrukcjami innych krajów. Z uwagi na mniejszą ilość typów ciężkich jednostek artyleryjskich w innych flotach świata, w miarę możliwości starałem się opisać wszystkie typy takich okrętów projektowanych w podobnym czasie na świecie. Wyjątkiem są projekty powojenne, gdyż tworzono je w zasadzie wyłącznie w CCCP.

Załączono również opis różnych koncepcji ciężkich jednostek lotniczych z działami większego kalibru niż 203 mm, które powstawały w różnych krajach bez specjalnych szans na realizację. Również w czasach, gdy w USA zarzucono budowę i projektowanie ciężkich okrętów artyleryjskich.

Za logo odpowiedzialny jest mój syn Michał. Gdy je rysował miał nieco ponad pięć lat. Mam nadzieję, że w przyszłości ukaże się więcej pozycji opatrzonych tym logiem i będą się one dobrze kojarzyły czytelnikowi".

Maciej Chodnicki.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania