książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Aneksja Austrii i Kraju Sudetów do III Rzeszy

Aneksja Austrii i Kraju Sudetów do III Rzeszy

Nieścior B. Arche
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-88445-16-3

Oprawa: twarda
Ilość stron: 238
Wymiary: 150 x 220

Dostępność: Na półce

48.00 zł


Ustrój polityczny III Rzeszy od dawna jest obiektem zainteresowania naukowców, m.in. z takich dziedzin, jak historia, prawo, politologia i filozofia. Niestety brakuje prac, które w sposób kompletny przedstawiałyby kwestię unifikacji administracyjno-prawnej z III Rzeszą terenów tzw. Altreichu, do których zaliczane były Austria i Sudetenland.
Lukę tę z pewnością wypełnia monografia Bartosza Nieściora. Autor w sposób zwięzły i klarowny przedstawia nie tylko zmiany prawno-organizacyjne, które miały miejsce na obszarach Austrii i Sudetenlandu w związku z procesem aneksji, lecz również analizuje podstawy prawne przeprowadzanych transformacji ustrojowych oraz ich konsekwencje ustrojowo-prawne na badanych terenach.
prof. dr hab. Mirosław Kłusek, Uniwersytet ŁódzkiBartosz Jacek Nieścior jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia doktoranckie z zakresu nauk prawnych i studia podyplomowe Administracja Rządowa i Samorządowa (Uniwersytet Warszawski) oraz LLM in International Commercial Law (Akademia Leona Koźmińskiego). Uzyskał także certyfikat Executive Master of Business Administration (EMBA). Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor kilkunastu artykułów opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania