książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria odkryj historię
Okres historyczny starożytność
Anno Domini 33

Anno Domini 33

Rok, który odmienił świat Duriez C. Amber
Rok wydania: 2007
ISBN: 83-241-2806-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 231
Wymiary: 165 x 235

29.80 zł


W 33 roku naszej ery nieznany nauczyciel religijny umarł śmiercią przestępcy na dalekich rubieżach Imperium Rzymskiego. To wydarzenie zmieniło dzieje świata. Jaki jednak był świat Anno Domini 33?
W tym przełomowym roku potężne Imperium Rzymskie obejmowało basen Morza Śródziemnego i znaczną część północno-zachodniej Europy. Poza granicami cesarstwa kwitły inne cywilizacje. Rozległe ziemie pod panowaniem chińskiej dynastii Han wchodziły w skład jednego z największych wówczas imperiów, a poza granicami znanego świata, w Ameryce Południowej, powstała słynna kultura Nazca.
Lecz najważniejsze wydarzenia rozegrały się w rzymskiej prowincji Judei.
Jerozolima roku śmierci Chrystusa – pod panowaniem Rzymu rządzonego przez okrutnego i podejrzliwego cesarza Tyberiusza – tu nastąpiło pojmanie, proces, kaźń Jezusa Chrystusa i jego zmartwychwstanie. Co działo się w dniu ukrzyżowania, szokujące szczegóły tej metody egzekucji, jaka mogła być przyczyna ciemności, które ogarnęły Jeruzalem, gdy Jezus umierał na krzyżu – ta sugestywna książka przywraca do życia wydarzenia znane z ewangelii. Rzymski namiestnik Judei Poncjusz Piłat, jej władca Herod Antypas, żydowski Sanhedryn, arcykapłani Annasz i Kajfasz, Piotr, Maria i wiele innych postaci przewija się przez barwną panoramę tego szczególnego roku, w którym chrześcijaństwo przybrało swój uniwersalny kształt. Opierając się na ewangeliach Nowego Testamentu i pismach autorów starożytnych, Colin Duriez pokazuje, jak wyglądał świat w roku, który odmienił go na zawsze.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania