książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny II Wojna Światowa
Arcyszpieg Hitlera. Tajemnica Wilhelma Canarisa

Nakład wyczerpany!

Arcyszpieg Hitlera. Tajemnica Wilhelma Canarisa

Bassett R. Amber
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-241-2635-X

Oprawa: miękka
Ilość stron: 223
Wymiary: 165 x 235

29.80 zł


Szef niemieckiego wywiadu, admirał Wilhelm Canaris, otoczony jest legendą człowieka rozdartego pomiędzy przysięgą wierności ojczyźnie - a swoim sprzeciwem wobec nazistowskiego reżimu. Wciąż jednak niewiele wiadomo o jego tajnych działaniach - o współpracy z Brytyjczykami, której celem miało być zakończenie wojny.
Enigmatyczny szef Abwehry, rozczarowany Hitlerem, zaangażował się w nieudany zamach stanu już w 1938 roku. Podczas wojny systematycznie sabotował hitlerowską machinę wojenną od środka. Hitler zdziesiątkował najwyższe dowództwo armii, ale nigdy nie podejrzewał, że jego własne tajne służby realizują niezależne cele.
Na podstawie archiwów niemieckich i brytyjskich Richard Bassett ujawnia nieznane fakty i stawia ważne pytania: czy Canaris spotkał się w końcu 1942 roku z pułkownikiem Stewartem Menziesem, szefem MI-6, by ustalić warunki zawarcia porozumienia między Niemcami a Wielką Brytanią? Czy Reinhard Heydrich, szef SD - wywiadu SS, podejrzewał szefa Abwehry o zdradę i czy dlatego Brytyjczycy zaaranżowali zabójstwo Heydricha? Ta książka rzuca nowe światło na arcyszpiega Hitlera - który wypełniał rozkazy Fuhrera, a równocześnie zręcznie torpedował jego plany. Przez sześć lat tylko krok dzielił Canarisa od lochów gestapo. Aresztowany po wykryciu w lipcu 1944 roku spisku na życie Hitlera, został stracony w ostatnim tygodniu wojny. Jednak jego tajne działania wpłynęły na losy II wojny światowej.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania