książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Astropolitik

Astropolitik

Klasyczna geopolityka w erze kosmicznej Dolman E. Wyd. Nowej Konfederacji
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-967958-3-0

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 440
Wymiary: 145 x 210

Dostępność: Na półce

56.00 zł


Witaj w erze kosmicznej rywalizacji. Walka o kontrolę nad przestrzenią kosmiczną stała się kluczowym elementem światowej polityki i gospodarki. Everett C. Dolman, w tej przepełnionej informacjami publikacji, w sposób systematyczny i naukowy analizuje ten niezwykły proces. Przedstawia nam podejście głównych państw do rozwoju technologii oraz eksploracji kosmosu.

Autor rzuca światło na geografię tej nowej przestrzeni, ukazując podstawowe mechanizmy geopolityczne, które będą kształtować przyszłą rywalizację. Międzynarodowa konkurencja, zwłaszcza między mocarstwami, nabiera tempa, a wyścig zbrojeń na skalę międzyplanetarną wymaga wyjątkowo wrażliwego podejścia, aby uniknąć realnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą możliwość gwiezdnych konfliktów.

Nie ma miejsca na złudzenia. Jak słusznie zauważa Dolman: „Militaryzacja i uzbrojenie kosmosu to nie tylko fakt historyczny, to proces ciągły”. W tej fascynującej książce odkryjemy kluczowe aspekty współczesnej kosmicznej rywalizacji i zrozumiemy, dlaczego jest ona tak istotna dla przyszłości naszego globu.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania