książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria dla dzieci
Okres historyczny średniowiecze
Borka i Sambor 2. Myszy

Borka i Sambor 2. Myszy

Żukowska E., Kalinowski K. Muzeum Początków Państwa Polskiego
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-61391-17-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 32
Wymiary: 210 x 295

Dostępność: Na półce

22.70 zł


Komiks z cyklu dla dzieci i młodzieży „Lubię te historie!”. Jest to komiks historyczno-przygodowy dla dzieci (choć dorośli także przy nim mogą świetnie spędzić czas) pt. „Borka i Sambor”, za którego odpowiedzialni są uznani twórcy literatury dziecięcej i nie tylko!

Scenariusz komiksu został oparty o opis zawarty w „Kronice polskiej” Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy Muzeum zaprosiło Elżbietę Żukowską, znawczynię literatury, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola Kalinowskiego (znanego także jako KaeReL), jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce, autora słynnej „Łaumy” i zdobywcy m.in. Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 za "Kościsko".

Elżbieta Żukowska jest odpowiedzialna za scenariusz komiksu. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Współpracuje stale z Czasem Fantastyki, gdzie ukazują się jej szkice o polskiej fantastyce i felietony filmowe. Autorka scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej, takich jak Kapitan Wrona czy Miasto z widokiem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania