książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny wiek XVI - XVIII
Bracia kozacy

Bracia kozacy

Podkowicz A. Novae Res
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7722-185-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 242
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

29.90 zł


Fascynująca opowieść o początkach braci kozackiej, ludziach nieco zapomnianych przez historię, a tak bardzo oddanych swej ojczyźnie.
Gdy Jona, najstarszy syn szypra Walentego, nakrywa ukochaną Hanę na zdradzie, traci nad sobą panowanie. Zaślepiony wściekłością na zawsze zmienia swój los, bowiem pozbawiając życia jej kochanka, syna wpływowego rajcy miejskiego, skazuje się na wieczną ucieczkę.

Wędrując lasami trafia do wsi Grabów, gdzie u miejscowego kowala oprócz schronienia znajduje coś jeszcze – uczucie jego córki. Jona jednak, mając krew na rękach i w sercu, nie jest w stanie odwzajemnić uczuć dziewczyny i postanawia wyruszyć w dalszą drogę na wschód. W pobliskiej karczmie wędrowny gęślarz rzewnie opowiada o swobodnej Ukrainie i o żyjących tam wolnych ludziach – Kozakach. Zafascynowany Jona nie przestaje o nich myśleć i wyrusza razem z kupcami na Sicz zaporoską.

Po wielu miesiącach dociera nad Dniepr z nadzieją, że życie tam pozwoli mu uwolnić się od przeszłości. Mimo że zdobycie zaufania kozackiej braci okazuje się niełatwe, dzięki nabytym na morzu umiejętnościom nawigacji i sile mięśni z czasem zyskuje u nich szacunek i uznanie. Powoli staje się nowym człowiekiem – Kozakiem.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania