książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria czasy starożytne
Okres historyczny starożytność
Cezar. Życie giganta

Nakład wyczerpany!

Cezar. Życie giganta

Goldsworthy A. Amber
Rok wydania: 2007
Seria: Wielcy Historii
ISBN: 978-83-241-2952-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 535
Wymiary: 175 x 240

Dostępność: Niedostępna

59.80 zł


Charyzmatyczny mąż stanu, który uczynił Rzym największą potęgą, militarny geniusz, który odniósł najbardziej spektakularne zwycięstwa w dziejach, utalentowany orator, pisarz i prawodawca – Gajusz Juliusz Cezar pozostaje do dziś najsłynniejszym z Rzymian.
Przeszedł do historii jako wódz i polityk. Podbił Galię, najechał Germanię i dwukrotnie wylądował w Brytanii – w 55 roku p.n.e. było to wydarzenie na miarę lądowania na Księżycu. Z nic nieznaczącej postaci stał się najpotężniejszym z ludzi, dzierżącym władzę, która pozwoliła mu obalić Republikę. W chwili śmierci – równie spektakularnej, jak jego życie – był władcą niemal całego znanego świata.
Ta książka odsłania mniej znane epizody jego burzliwych losów. Uniknął cudem egzekucji za bunt, został nagrodzony za męstwo na polu bitwy, trafił do niewoli, wpadł w ręce piratów. W świecie polityki szybko zyskał reputację niebezpiecznie ambitnego i już jako młodzieniec zdobył dominujący wpływ w Senacie. Jego urok zjednywał mu tłumy w Rzymie, legionistów na wyprawach wojennych i liczne kobiety, które uwiódł.
Wybitny historyk odsłania wiele twarzy Juliusza Cezara. Z tej dramatycznej biografii wyłania się żywy człowiek – przekonująca, wielowymiarowa postać największego z Rzymian, która wciąż kryje tajemnice.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania