książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny wiek XVI - XVIII
Córka Galileusza

Nakład wyczerpany!

Córka Galileusza

Rzecz o nauce, wierze i miłości Sobel D. Rebis
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7301-3

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 384
Wymiary: 160 x 235

Dostępność: Niedostępna

23.00 zł


Dava Sobel, od lat zafascynowana Galileuszem i listami jednej z jego córek, klauzurowej zakonnicy, napisała niezwykłą biografię człowieka, którego Albert Einstein nazwał ojcem nowożytnej nauki.
Spośród trojga nieślubnych dzieci Galileusza Virginia w największej mierze odziedziczyła po nim inteligencję, pracowitość i wrażliwość. Urodzona w roku 1600, miała trzynaście lat, kiedy ojciec umieścił ją w klasztorze pod Florencją, gdzie przybrała imię zakonne Maria Celesta. Jej miłość była dlań głównym źródłem siły w najbardziej twórczym i burzliwym okresie jego życia.
Dava Sobel, wplatając w swą opowieść o wielkim uczonym jej listy do ojca, ukazuje nam go z zupełnie innej strony, niż dotąd był znany. Poruszając się między publicznym życiem Galileusza a zamkniętym w murach klasztoru światem jego córki, Sobel oprowadza nas po Florencji Medyceuszy oraz papieskim Rzymie w okresie, kiedy wyobrażenie ludzkości o swoim miejscu w kosmosie gwałtownie się zmieniało, a pewien człowiek próbował pogodzić niebo, które czcił jako dobry katolik, z niebem, które oglądał przez teleskop.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania