książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny średniowiecze
Dante Sekretna historia

Dante Sekretna historia

Odkupując tajemnice Piekła Black J. Astra
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-89981-68-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 155
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

25.99  12.60 zł


Dlaczego Dante opisuje Piekło jako miejsce rzeczywiste? Do jakiego tajnego stowarzyszenia należał autor Boskiej komedii? Co wiązało Dantego z zakonem Templariuszy i tajnymi islamskimi organizacjami zbrojnymi? Jonathan Black, autor światowego bestsellera The Secret History of the World, odkrywa prawdziwą historię życia Dantego i Piekła. Dowiemy się z niej o sekretnych tunelach pod ulicami Florencji, odszyfrujemy ukryte kody, poznamy historię szalonych mnichów i przerażających tajemnych rytuałów. Chciwość, morderstwo, obsesje, zdrada – to nie tylko komponenty świetnej powieści sensacyjnej, ale także korzenie spisku, którego celem już od dwóch tysięcy lat jest jedno – uzyskanie władzy nad światem.

Książka stanowi doskonały przegląd idei, jakie zainspirowały Dana Browna do napisania powieści Inferno, ale także swoiste wprowadzenie do historii okultyzmu i magii.
Nie jest to z całą pewnością typowa biografia, gdyż autor skupia się na ezoterycznych zainteresowaniach oraz praktykach Dantego i podąża tym tropem, analizując treść jego największego dzieła – Boskiej komedii.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania