książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Dynastie w Księstwie Halicko-Włodzimierskim do roku 1340

Dynastie w Księstwie Halicko-Włodzimierskim do roku 1340

Przybyliński R. Inforteditions
Rok wydania: 2022
Seria: Prace Historyczne
ISBN: 978-83-67111-34-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 304
Wymiary: 155 X 215
Tom: 33

Dostępność: Na półce

42.80 zł


Poniższa monografia historyczna przedstawia krótką historię panowania dynastii z różnych gałęzi rodu Ruryka na ziemiach halickiej i wołyńskiej do 1340 r., w którym to roku zakończył tragicznie żywot ostatni po kądzieli z dynastii Romanowiczów. W opowiadaniu tym Czytelnik odnajdzie wiele opisów walk o Kijów, Wołyń i Halicz oraz ciekawe historie z życia wybranych postaci historycznych z dynastii Rurykowiczów, panujących na terenach Rusi Południowo-Zachodniej. Wspomniane są również wątki wspólnej historii książąt ruskich i polskich w czasie rozbicia dzielnicowego. Do rozdziału opisującego granice poszczególnych ziem ruskich dołączono mapy geograficzno-historyczne, zarówno polskich, jak i rosyjskich geografów.

Opracowanie opiera się głównie na źródłach i pracach rosyjskich kronikarzy i historyków. W mniejszym zakresie przytaczane są źródła i prace polskich, węgierskich i tureckich badaczy.

Tabele i schematy genealogiczne skonstruowane są w zakresie potrzebnym tylko dla zilustrowania powiązań rodowych postaci występujących w treści tejże monografii...Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania