książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia narodów , ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny przekrojowe
Dzieje, kultura i upadek Inków

Dzieje, kultura i upadek Inków

Nocoń R. H. Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Rok wydania: 1958

Oprawa: miękka
Ilość stron: 377
Wymiary: 170 x 250
Tom: V

Dostępność: Na półce

15.00 zł


O dużym zainteresowaniu czytelników zagadnieniami dotyczącymi Inków świadczy poczytność ukazujących się w czasopismach artykułów o historii tego ludu, twórcy jednej z najdawniejszych kultur Ameryki. Brak natomiast wśród prac autorów polskich odrębnej monografii z tej dziedziny.
Lukę tę wypełnia książka R.H. Noconia, która opierając się na licznych dziełach autorów obcych (przeważnie angielskich i hiszpańskich) w sposób zajmujący i popularny omawia najdawniejsze kultury andyjskie stanowiące podłoże kultury Inków, podaje ciekawe legendy o pochodzeniu Inków i opisuje rozwój organizacji ich państwa.
Książka zawiera bardzo wiele zajmujących dla polskiego czytelnika wiadomości o życiu rodzinnym i społecznym Inków, ich zajęciach codziennych, religii, twórczości artystycznej i budownictwie, którego wspaniałe pomniki zostały wzniesione przy użyciu najprymitywniejszych narzędzi - bez znajomości żelaza.
Obraz podboju i upadku państwa Inków, obfitujący w walki odznaczające się niesłychanym okrucieństwem konkwistadorów, przedstawiony został na podstawie dawnych kronik hiszpańskich.
Bogaty materiał ilustracyjny zaczerpnięty z najpoważniejszych źródeł ilustruje życie i kulturę Inków.


Klienci, którzy oglądali tą książkę oglądali także:

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania