książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Eden upadły

Eden upadły

Prawdziwa historia zbrodni na rajskiej wyspie Kahler A. Znak Horyzont
Rok wydania: 2025
ISBN: 978-83-8367-826-9

Oprawa: miękka z obwolutą
Ilość stron: 448
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Na półce

50.00 zł


Raj, który stał się w miejscem zbrodni

Lata 30. XX wieku, wybrzeże Ameryki Południowej. Członkowie wyprawy naukowej dobijają do brzegu bezludnej wyspy i znajdują dwa ciała. Wokół setki wypalonych zapałek, ślady stóp, robaki toczące zmumifikowane zwłoki. Co wydarzyło się na tym opuszczonym krańcu Ziemi?
Zawiedzeni światem Friedrich i Dore postanawiają opuścić Niemcy. Floreana w archipelagu Galapagos ma zostać ich nowym domem – rajem, w którym w odosobnieniu będą wiedli spokojne życie. Ale świat ich odnajduje. Wkrótce na wyspie pojawiają się weteran pierwszej wojny z rodziną oraz ekscentryczna baronessa z dwoma kochankami. Otoczony oceanem skrawek lądu szybko okazuje się za mały dla nich wszystkich.
Kolejne kłótnie oraz dziwne wypadki naznaczają codzienność, która staje się nie do wytrzymania. Do czasu, gdy dwójka mieszkańców znika z wyspy. Kiedy w Europie nazistowski potwór podnosi łeb, na wyspie rodzą się inne demony. Czyją duszą zawładną?

Nawet w raju nie da się uciec przed ludzką naturą



Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania