książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Eksterytorialny Okręg Wileński AK Polska Walcząca Tom 70

Eksterytorialny Okręg Wileński AK Polska Walcząca Tom 70

Siedziako M. Edipresse
Rok wydania: 2020
Seria: Historia Polskiego Państwa Podziemnego
ISBN: 978-83-8177-164-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 64
Wymiary: 165 x 245

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

19.99 zł


Polska Walcząca – Historia Polskiego Państwa Podziemnego” to pierwsze w Polsce wydawnictwo przedstawiające, w sposób fachowy i kompletny, heroiczną walkę Polaków o niepodległość, poczynając od ostatnich strzałów kampanii wrześniowej, a kończąc na nierównym boju z oddziałami NKWD i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W naszej serii przedstawiamy wszystkie aspekty największej podziemnej armii świata, jaką była konspiracja polska, w jej wszystkich barwach i odcieniach. Zapraszamy do poznania niezwykłej historii ludzi pełnych odwagi i pogardy śmierci, którzy walczyli, często w beznadziejnej walce, o dobro dla nich najwyższe – niepodległą Polskę.

Okręg Wilno – jednostka terytorialna Służby Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej, wreszcie Armii Krajowej nosząca kryptonimy „Miód” i „Wiano”.

Pokrywał obszar byłego województwa wileńskiego i Litwy w granicach z 1939. W swojej strukturze zawierał również Podokręg Litwa Środkowa.

Komendantem okręgu był ppłk Nikodem Sulik „Jodko”, a po jego aresztowaniu mjr/ppłk Aleksander Krzyżanowski „Wilk”.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania