książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Falanga Ruch Narodowo-Radykalny

Nakład wyczerpany!

Falanga Ruch Narodowo-Radykalny

Rudnicki Sz. ASPRA
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-754-5820-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 834
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Niedostępna

82.10 zł


„Książkę prof. Szymona Rudnickiego uważam za bardzo ważną w ramach badań nad II Rzeczpospolitą, zauważam jednocześnie, że w ostatnich latach niewiele wartościowych prac o tej państwowości się publikuje, co sprzyja szkodliwej mitologizacji lub po prostu niewiedzy i umożliwia kreowanie absurdalnych tez i poglądów w publicystyce i przestrzeni publicznej. Jest to więc też książka istotna jako kompendium wiedzy dotyczące współcześnie używanych nawiązań i zapożyczeń, które znamionują powrót do pokus totalitarnych”.
Prof. Andrzej Friszke

„Wydanie książki profesora Szymona Rudnickiego jest nie tylko uzasadnione i potrzebne, ale jest wręcz koniecznością. Po jej lekturze nie będzie się można już tłumaczyć nieznajomością faktów, historii czy stojących za członkami radykalnych ugrupowań nacjonalistycznych inspiracji ideologicznych. […] Pisarstwo Szymona Rudnickiego wyróżnia się solidną podstawą źródłową i wyważonymi ocenami, co wcale nie oznacza, że Autor stroni od wyrażenia własnego zdania. […] Interesują go przede wszystkim historyczne źródła opisywanej historii, które tropi z dociekliwością godną detektywa i zawsze stara się zrozumieć motywy ludzkich wyborów, nawet jeśli bywają to wybory kontrowersyjne, a nawet zbrodnicze. Jednak w zdecydowanej większości omawianych wydarzeń, faktów i osób ostateczną ocenę pozostawia czytelnikowi”.
Prof. Stanisław Obirek

Książka o charakterze naukowym, posiadająca ilustracje, których wykaz znajduje się na końcu, a także wykaz źródeł i literatury oraz indeks nazwisk. Treść podzielona na dwie części:
Cz. I - Organizacja
Cz. II - Myśl politycznaOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania