książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Ferenc Puskas Najsłynniejszy Węgier

Ferenc Puskas Najsłynniejszy Węgier

Szollosi G. Rafael
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-65889-10-2

Oprawa: twarda
Ilość stron: 48
Wymiary: 255 x 215

Dostępność: Na półce

30.40 zł


Ilustrowana biografia najsłynniejszego Węgra i być może najlepszego piłkarza w historii futbolu, kapitana słynnej węgierskiej „Złotej jedenastki” gromiącej w ówczesnym czasie wszystkie inne reprezentacje.

W burzliwych politycznie czasach Ferenc Puskas poprowadził Węgry po złoty medal olimpijski. Po powstaniu węgierskim wyemigrował do Hiszpanii, gdzie stał się legendą Realu Madryt. Niezwykłą historią jego życia – zarówno boiskową, jak i pozasportową – można by obdarzyć tuzin wybitnych piłkarzy i każda z nich byłaby ciekawa. Zmarł w swojej ojczyźnie w 2006 roku i został pochowany z honorami w budapesztańskiej katedrze.

Książka Puskas. Najsłynniejszy Węgier wydana jest w Polsce w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej. Niespodzianką dla polskich czytelników będzie wstęp znanego dziennikarza sportowego Stefana Szczepłka, który z fascynacją opisuje historię piłkarskich zmagań polskiej reprezentacji z węgierskimi bratankami ze „Złotej jedenastki” i kluczowej roli, jaką odegrał w tych zmaganiach Ferenc Puskas.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania