książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia w obrazkach
Okres historyczny II Wojna Światowa
Ghetto Burning

Ghetto Burning

Bereźnicki T. Muzeum Getta Warszawskiego
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-967694-0-4

Oprawa: miękka
Ilość stron: 52
Wymiary: 220 x 295

Dostępność: Na półce

84.00 zł


Komiks w języku angielskim.

"Publikacja autorstwa Tomasza Bereźnickiego jest jedną z nielicznych na polskim rynku wydawniczym pozycji ukazujących dramat powstańców w getcie warszawskim w formie komiksu (powieści graficznej). To pozycja tym bardziej niezwykła, że tragiczne wydarzenia poznajemy, śledząc losy trzech młodych Żydówek, koleżanek z podwórka, które w obliczu niemieckiego nazistowskiego terroru stają z bronią w ręku do walki z okupantem.

Narratorem jest Daniela, łączniczka i sanitariuszka Żydowskiej Organizacji Bojowej, cudem ocalała z niemieckiej pacyfikacji bunkra przy ulicy Miłej 18. Dzięki niej poznajemy historię getta od początków jego utworzenia, poprzez życie codzienne mieszkańców, po wydarzenia na Umschlagplatz latem 1942 r. i deportację Żydów z getta do obozu zagłady w Treblince. Obserwujemy brutalność i bezwzględność nazistowskich oprawców, a także heroiczną walkę młodych bojowniczek i bojowców, świadomych nieuchronności losu i gotowych na śmierć.

Komiks powstał z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim i – mamy nadzieję – pozostanie trwałym świadectwem jej obchodów.

Dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego".

Albert StankowskiOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania