książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Gierek. Człowiek z węgla

Gierek. Człowiek z węgla

Gajdziński P. Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7177-924-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 380
Wymiary: 170 x 240

Dostępność: Niedostępna

49.70  22.60 zł


Autor najnowszej biografii Edwarda Gierka próbuje odpowiedzieć na kilka pytań - kim był najbarwniejszy i najbardziej lubiany przywódca Polski Ludowej? Cudotwórcą, który wyzwolił Polaków z gomułkowskiej szarzyzny? Mężem stanu przyjmowanym i szanowanym zarówno na Kremlu, jak i w Białym Domu? Komunistycznym aparatczykiem i sprytnym koniunkturalistą, którego na stołek I sekretarza KC PZPR wywindował Leonid Breżniew?
Towarzysz Gierek konsekwentnie wspinał się po kolejnych szczeblach kariery. U szczytu władzy umiejętnie prowadził wewnątrzpartyjne gry polityczne i brylował na arenie międzynarodowej. Po klęsce swojej polityki gospodarczej został odsunięty od władzy, a w stanie wojennym był internowany na polecenie generała Jaruzelskiego. Po przemianach ustrojowych, coraz bardziej schorowany, dożywał swoich dni na belgijskiej emeryturze.
Książka Gajdzińskiego opowiada o stworzeniu "człowieka legendy" i całej dekady, która do dziś nazywana jest „epoką Gierka”.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania