książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria odkryj historię
Okres historyczny przekrojowe
Grzesznicy Watykanu

Grzesznicy Watykanu

Skandale i sekrety Kościoła Rendina C. Open World Publishing
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-11-11879-9

Oprawa: miękka
Ilość stron: 344
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.90 zł


Autor opisuje największe skandale, oraz sekrety z nimi związane, w historii Kościoła katolickiego. Tworzy swój własny kanon grzechów kardynalnych, opierając się na dziesięciu przykazaniach i siedmiu grzechach głównych, których przez przeszło dwa tysiące lat istnienia chrześcijaństwa dopuszczali się dygnitarze kościelni. Są wśród nich: obłuda, przedstawianie fałszywego świadectwa przeciw innym, chciwość, nepotyzm, rozpusta, zabijanie, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, pycha oraz opieszałość w czynieniu dobra.

Jest to analiza dosadna i odważna, stanowiąca próbę obnażenia obłudy Kościoła, który konsekwentnie piętnował, i wciąż piętnuje, grzechy swoich wiernych. Do książki dołączony jest wybór fragmentów z "Boskiej Komedii" Dantego, niektóre wiersze rzymskiego poety Gioachino Belliego oraz kilka dokumentów historycznych, które ilustrują przywary opisane przez Rendinę.

Autor sporządził także "Glosariusz Watykanu" oraz chronologiczną listę papieży, antypapieży i dostojników kościelnych, którzy rzekomo wstąpili w szeregi masonerii.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania