książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Hammurabi, król Babilonu

Nakład wyczerpany!

Hammurabi, król Babilonu

van der Mieroop M. Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7976-435-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 248
Wymiary: 150 x 205

Dostępność: Niedostępna

38.00 zł


Hammurabi to jedno z niewielu imion, wywodzących się ze starożytnej Babilonii, które rozpoznawane jest dzisiaj przez miliony ludzi, pomimo że człowiek, który je nosił, żył trzydzieści osiem wieków temu. Sławę zagwarantował mu kodeks praw. 300 zawartych tam zasad wskazuje, jak należy karać w wypadku kradzieży, morderstwa, błędu zawodowego i wielu innych sytuacji wziętych z życia codziennego poddanych. Często uznaje się je za najstarszy wyraz idei sprawiedliwości, aktualny do dziś.

Hammurabi zasługuje na pamięć jako ten, który wyrył prawo w kamieniu, ale również jako wielki władca, wojownik i przebiegły dyplomata. Znamy to ze świadectw pochodzących z jego czasów, zapisanych na glinianych tabliczkach odnalezionych we współczesnym Iraku oraz wschodniej Syrii. Ukazują one fascynującego człowieka o wielu twarzach, nie zawsze jednak tak dobrotliwego, jakim chciał być zapamiętany.

Ta porywającaopowieść o życiu i działalności wielkiego króla przenosi nas w mało znaną, nieco mroczną i tajemniczą epokę II tysiąclecia przed narodzinami Chrystusa.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania