książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria odkryj historię
Okres historyczny przekrojowe
Hemoroidy Napoleona

Nakład wyczerpany!

Hemoroidy Napoleona

czyli jak drobne fakty zmieniały bieg historii Mason P. Replika
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7674-044-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Wymiary: 145 x 205

Dostępność: Niedostępna

32.00 zł


Ta książka rozprawia się z przekonaniem, że historia to logiczny proces złożony z przyczyn i konsekwencji, w którym nic nie dzieje się bez powodu, a pierwszoplanowe zdarzenia muszą mieć bardzo ważne przyczyny. Warto uświadomić sobie, że na bieg historii wpływ miały nie tylko doniosłe wydarzenia i oficjalne decyzje. Równie często o losach świata zdecydował przypadek, absurdalna pomyłka czy zwyczajny łut szczęścia.
„Hemoroidy Napoleona” to książka pełna niezwykłych anegdot, które przedstawiają doniosłe wydarzenia i historyczne fakty z zupełnie innej perspektywy. Czytelnicy dowiedzą się, jaki wpływ na losy świata miała przykra dolegliwość Napoleona, jak można było uniknąć katastrofy Titanica, co przyczyniło się do odkrycia penicyliny oraz o wielu innych doniosłych faktach w całkiem nowym świetle. Nie brak w tej książce również wielu opowieści ze świata nauki, sportu, sztuki i biznesu, gdyż nie raz bywało, iż największe osiągnięcia powstały dzięki zbiegowi okoliczności, a wielu odkryć dokonano na skutek przypadku.
„Hemoroidy Napoleona” to książka, która z pewnością wyleczy każdego, kto uważa, że historia jest śmiertelnie nudna.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania