książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny przekrojowe
Historia komunizmu na świecie T.1 Kaci

Historia komunizmu na świecie T.1 Kaci

Wolton T. Wydawnictwo Literackie
ISBN: 978-83-08-07021-5

Oprawa: twarda
Ilość stron: 1202
Wymiary: 170 x 245

Dostępność: Na półce

85.00 zł


Kompletna trzytomowa historia dziejów komunizmu światowego ideologii, która opanowała umysły milionów ludzi. Trylogia totalna.
Budząca dreszcz opowieść o twórcach, piewcach i zwolennikach systemu totalitarnego. O tysiącach katów i ofiar.
Książka, która przejdzie do historii.
Le Figaro littraire
W swoim monumentalnym i fascynującym śledztwie historycznym francuski dziennikarz Thierry Wolton przekonuje, że żelazna ręka systemu rzekomo prowadzącego do szczęścia uwiodła i zaślepiła dużą część intelektualistów. Spowodowała więcej szkód i pochłonęła więcej ofiar niż wszelkie doktryny, w jakie ludzie wierzyli od najdawniejszych czasów.
Autor pisze o komunizmie z nowej perspektywy: od rewolucji październikowej po rewolucję kulturalną w Chinach, od kolektywizacji po przymusową industrializację, od upadku ekonomicznego po cenzurowaną kulturę, od codziennego terroru po obozy koncentracyjne.

Tom pierwszy poświęca katom wszystkim sprawującym władzę w państwach komunistycznych naszego globu. Przedstawia historię tworzenia się nowej ideologii, działającej jak opium, proces zdobywania zwolenników i światowej ekspansji na kilka kontynentów. Thierry Wolton opowiada o rewolucyjnych przewrotach i kształtowaniu się totalitarnych struktur państwowych. Zadaje przy tym podstawowe pytanie: jak mogło dojść do tego, że komunizm uwiódł miliony.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania