książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Historia „końców świata” oraz przepowiednie

dostępna w ciągu 5-10 dni

Historia „końców świata” oraz przepowiednie

Apokaliptyka w datach, czyli kiedy nastąpi Koniec? (Część druga - XIII-XVIII w.) Kamiński I. FNCE
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-67138-34,-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 346
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

72.50 zł


Współczesny człowiek jest przekonany o swym racjonalnych podejściu do życia i jego problemów. Tymczasem nawet w środowisku akademickim można spotkać się z pewnym irracjonalizmem. Rzekomo tak racjonalny i logiczny homo sapiens XXI w., szczycący się naukowym podejściem do świata i człowieka, niejednokrotnie ulega nierozumnym lękom i daje posłuch przeróżnym jasnowidzom i przepowiadaczom przyszłości.
W tym kontekście na uznanie zasługuje już sama inicjatywa podjęcia przez autora tematyki eschatologicznej. Jest on znawcą problematyki i zajmuje się tymi zagadnieniami od wielu lat. Publikacja jest próbą krytycznego studium, którego przedmiotem są liczne koncepcje końca świata i jego przepowiednie. Zagadnienie to jest ze wszech miar aktualne i wymagało naukowego usystematyzowania i krytycznego przebadania. Książka jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym opracowaniem tego typu – a mimo kronikarskiego charakteru – w sposób żywy prowadzi czytelnika przez wieki.
Niniejsze opracowanie jest oryginalnym i cennym wkładem w rozwój studiów nad apokaliptyką. Bardzo wartościowe są również dołączone na końcu książki aneksy, które ukazują skalę zagrożeń związanych z apokaliptycznymi zapowiedziami i przepowiedniami.
Z recenzji ks. dr. hab. Krzysztofa Krzemińskiego, prof. UMKOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania