książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny przekrojowe
Historia książki Margaret Mitchell Przeminęło z wiatrem Od bestselleru do filmu wszech czasów

Historia książki Margaret Mitchell Przeminęło z wiatrem Od bestselleru do filmu wszech czasów

Brown E.F., Wiley jr J. Aleja Róż
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-63859-00-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 482
Wymiary: 150 x 210

Dostępność: Na półce

44.90 zł


Od pierwszego wydania Przeminęło z wiatrem w 1936 roku, miliony czytelników zastanawiają się, jakie mogły być dalsze losy Scarlett i Rhetta.

Filmowa wersja powieści do dziś jest rekordzistą światowego box office i znacznie przewyższa wyniki innych hitów w historii kina.

Autorzy książki: Ellen F. Brown i John Wiley Jr. otrzymali bezprecedensowy dostęp do dokumentacji i korespondencji związanych z Przeminęło z wiatrem. W swojej publikacji spróbowali wyjaśnić jedną z największych tajemnic sukcesu dzieła Margaret Mitchell: w jaki sposób nieuporządkowany i niekompletny maszynopis nieznanej pisarki z Południa został odkryty przez wielkiego, nowojorskiego wydawcę i stał się jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych powieści w historii literatury? Dokładnie prześledzili historię Przeminęło z wiatrem, od jej źródeł w wojnie secesyjnej, aż do dzisiejszego statusu najsłynniejszego melodramatu, który stał się wzorem hollywoodzkich produkcji i został nagrodzony ośmioma Oscarami.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania