książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne
Okres historyczny przekrojowe
Historia marynarki wojennej. Okręty i ludzie

Historia marynarki wojennej. Okręty i ludzie

Haładaj N. SBM
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8059-472-2

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 448
Wymiary: 250x305

Dostępność: Na półce

117.00  78.80 zł


Prezentowana publikacja jest jedną z nielicznych jakie ukazały się na naszym krajowym rynku wydawniczym, która w tak kompleksowy sposób przybliża nam dzieje marynarki wojennej na świecie.

Jej autorem jest Norbert Haładaj, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego, którego wieloletnie zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii batalii morskich. W swym autorskim dziele, opowiadając o najsłynniejszych bitwach morskich, jakie miały miejsce w dziejach naszej europejskiej cywilizacji, opisuje jednocześnie wygląd i konstrukcję okrętów wojennych, jakich w tych bitwach używano. Swoją opowieść o dziejach marynarki wojennej, autor przedstawia w ujęciu chronologicznym, uwzględniając następujące po sobie epoki kulturowe czyli starożytność, średniowiecze, czasy nowożytne oraz teraźniejszość. Sugestywne opisy uzupełnia bardzo obszerny materiał faktograficzny: dawne ryciny, mapy, reprodukcje dzieł sztuki, plany miast i fotografie.

Autor w zajmujący i barwny sposób prezentuje jednostki wojenne - od najstarszych po najbardziej nowoczesne - nie ograniczając się przy tym do ich konstrukcji i zmian, jakim podlegały na przestrzeni dziejów. Opowiada o najsłynniejszych, najbardziej spektakularnych bataliach morskich, okolicznościach, jakie do nich doprowadziły, strategiach bitewnych, załogach i uzbrojeniu, sposobach walki z morskim żywiołem i flotą przeciwnika. Swą opowieść o dziejach marynarki wojennej ujmuje w tradycyjne ramy chronologii, uwzględniając kolejne epoki w rozwoju cywilizacji. Sugestywne opisy uzupełnia bogaty materiał graficzny - dawne ryciny, reprodukcje dzieł sztuki, ilustracje, schematy i zdjęcia.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania