książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria czasy starożytne
Okres historyczny starożytność
Imperium rzymskie Powstanie i upadek + CD

Imperium rzymskie Powstanie i upadek + CD

Podróż przez wieki z mapą interaktywną GWO
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7420-084-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 66
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

21.00 zł


mperium Rzymskie. Powstanie i upadek to pasjonujący program dla uczniów, studentów, nauczycieli, a także wszystkich miłośników historii.

W skład programu wchodzą cztery mapy: Zmiany terytorialne, Prowincje Imperium, Drogi Imperium i Współczesne państwa. Pierwsza z nich ukazuje, jak przez ponad 1200 lat historii Rzymu zmieniały się jego granice, jak powstawały i upadały państwa oraz miasta. Zrozumienie zachodzących na mapie zmian ułatwia m.in. kalendarium wydarzeń (pasek chronologiczny).

Mapy wyposażone są w notki opisujące najważniejsze postacie, wydarzenia i pojęcia. Dzięki ich obfitości płyta może służyć również jako minileksykon historii Rzymu.

Program daje możliwość wydrukowania obrazu zatrzymanego w dowolnie wybranym momencie. Jest więc niewyczerpaną bazą map do wykorzystania na lekcji – zarówno do pracy w grupach, jak i podczas sprawdzianów. Jego niekwestionowanymi atutami są prosta i intuicyjna nawigacja, z którą poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik, a także wysoka jakość merytoryczna i edytorska map.

Dzięki programowi można:

prześledzić rok po roku zmiany granic Imperium,
odwiedzić wybraną prowincję,
obejrzeć sieć rzymskich dróg,
porównać granice współczesnych państw z zasięgiem Imperium.

Uzupełnieniem programu jest książka, na którą składa się 25 rozdziałów poświęconych wybranym wydarzeniom z historii starożytnego Rzymu. Obok omówienia istotnych faktów politycznych, gospodarczych czy kulturowych czytelnik znajdzie tu także piękne ilustracje i mnóstwo ciekawostek.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania