książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny II Wojna Światowa
Inżynierowie Hitlera

Inżynierowie Hitlera

Todt, Speer i inni Taylor B. Wydawnictwo RM
V
Rok wydania: 2022
Seria: sekrety historii
ISBN: 978-83-8151-644-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 464
Wymiary: 140 x 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

46.20 zł


Bogato ilustrowana opowieść o ludziach odpowiedzialnych za rozwój infrastruktury i przemysłu zbrojeniowego Trzeciej Rzeszy. Pokazuje, jak zaplecze technologiczne – na równi ze zdyscyplinowaną i znakomicie wyposażoną armią – zapewniło Hitlerowi wieloletnią dominację na arenie międzynarodowej.

Bohaterowie książki, Fritz Todt i Albert Speer, kolejni ministrowie uzbrojenia i amunicji Trzeciej Rzeszy, wiedzieli, że współczesna wojna toczy się nie tylko na polach bitew i w kwaterach dowódców. Zapotrzebowanie na fabryki zaopatrujące walczących w broń, autostrady pozwalające na szybkie dotarcie do celu, fortyfikacje i schrony sprawiło, że rola inżynierów i architektów była kluczowa, a rozwiązania technologiczne często decydowały o zwycięstwie lub porażce. Talent niemieckich technokratów nie tylko wspierał podboje Hitlera, ale także pozwolił przetrwać jego reżimowi dłużej, niż się spodziewano.

Inżynierowie Hitlera to fascynująca historia rywalizacji technologicznej, w której prześcigali się walczący po obu stronach frontu.

Blaine Taylor był dziennikarzem, weteranem wojny w Wietnamie i rzecznikiem prasowym amerykańskiego Kongresu. Przez lata zajmował się badaniami nad historią nazistowskich Niemiec, a na koncie ma ponad dwadzieścia książek na ten temat.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania