książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Jądro dziwności

Jądro dziwności

Nowa Rosja Pomerantsev P. Czarne
2
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-8049-119-9

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 296
Wymiary: 140 x 220

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

32.00 zł


Niniejsza książka zawiera kilka opowieści o Rosji. Bohaterami są m.in.: bandyta z duszą artysty, zawodowe podrywaczki, opasane dynamitem czarne wdowy, Nocne Wilki – obrońcy świętej Rusi na motorach, oligarchowie rewolucjoniści, modelki o skłonnościach samobójczych, niedoszły reżyser, który z wyżyn Kremla pociąga za sznurki w politycznym teatrze lalek.
"Witajcie w surrealistycznym sercu Rosji w XXI wieku, w jądrze dziwności".W kraju, który obejmuje dziewięć stref czasowych i zajmuje jedną szóstą powierzchni lądów, gdzie odcięte od świata wioski, w których ludzie wciąż czerpią wodę z drewnianych studni, współistnieją z mieniącymi się błękitnym szkłem i stalą wieżowcami nowej Moskwy, jedyną spajającą siłę stanowi telewizja. To ona jest najważniejszym narzędziem nowego typu autorytaryzmu, dużo subtelniejszego niż jego dwudziestowieczne odmiany. Bo w nowej Rosji nawet dyktatura to reality show.
Autor, Peter Pomerantsev jest jednym z najwybitniejszych obserwatorów putinowskiej Rosji. Opisuje obsesję tego kraju na punkcie iluzji i przepychu, ale tez jego niebezpieczne, pozbawione moralności jądro, które kryje się pod powierzchnią.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania