książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Klątwa Tutanchamona

Klątwa Tutanchamona

Niedokończona historia egipskiego władcy Tyldesley J. Rebis
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7510-909-2

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 328
Wymiary: 150 x 225

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

15.00 zł


Książka używana, stan dobry.

Książka prezentuje postać Tutanchamona, jego życie i czasy w świetle najnowszych odkryć naukowych. Otwarcie grobowca Tutanchamona było jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń w dziejach archeologii. Łączyło się z tym wszystko – złoto, skarby, śmierć, królewska mumia i klątwa – co sprawia, że starożytny Egipt wciąż fascynuje…
Autorka prowadzi czytelnika od dziejów kolejnych ekspedycji, które przyczyniły się do odkrycia grobowca Tutanchamona, poprzez odtworzenie jego relacji rodzinnych i historii panowania po nader ciekawe refleksje na temat losu, jakiego oczekiwał w zaświatach. Zgłębia też niesłabnące zainteresowanie Zachodu mumiami i ich klątwami.
Barwnie i przystępnie napisana książka obala wiele popularnych mitów i wyobrażeń na temat faraona oraz klątwy, jaka rzekomo dosięgła tych, którzy zakłócili jego spokój. Autorka nie tylko opisuje, jaką sensację wzbudziło we współczesnym świecie odkrycie grobowca tego nieznanego bliżej władcy, ale też na podstawie wyników najnowszych badań archeologicznych i laboratoryjnych rekonstruuje życie i śmierć młodego króla, stopniowo ukazując wyzierającą spoza złotej maski jego prawdziwą twarz.
Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania