książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny XIX wiek
Kod Dakotów

Kod Dakotów

Dietrich W. Rebis
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7510-339-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 428
Wymiary: 135 x 215

33.90 zł


Kolejna znakomita powieść przygodowa mistrza porywającej intrygi, amerykańskiego pisarza Williama Dietricha, który stał się ulubieńcem czytelników. Zawadiacki Ethan Gage, bohater Piramid Napoleona i Klucza z Rosetty, wraca z tajną misją do ojczyzny. Towarzyszy mu tajemniczy Norweg, Magnus Bloodhammer.

Jest rok 1801. Nowy amerykański prezydent, Tomasz Jefferson, obejmujący urząd w Waszyngtonie, przekonuje Gage'a i Bloodhamera do wyprawy w głąb kontynentu, gdzie mają znaleźć dowody na istnienie prehistorycznych zwierząt i niebieskookich Indian. Obaj śmiałkowie realizują też własny cel: chcą odszukać mityczny młot nordyckiego boga Thora, przywieziony do Ameryki 150 lat przed Kolumbem przez uciekinierów z Norwegii. Czy przy jego pomocy można władać błyskawicami i piorunami? Czy ów mit zawiera ziarno prawdy? Komu jeszcze zależy na wyjaśnieniu tajemnicy i zdobyciu nieograniczonej mocy?

Stare nordyckie runy poprowadzą Ethana Gage'a przez Wielkie Jeziora i zawiodą w sam środek Ameryki, na tereny nie znane białemu człowiekowi. Tam czekają na niego niebezpieczne przygody, nowi przyjaciele i wrogowie, zdrada przygody i wielka miłość, a jego śladem podążają tajemnicze osoby spod znaku egipskiego węża.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania