książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria historia w obrazkach
Okres historyczny przekrojowe
Kolbe

Nakład wyczerpany!

Kolbe

Rzadkiewicz J., Parczewski D., Parczewski W., Pastuszka B. (rys.) Wydawnictwo Sióstr Loretanek
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7257-629-3

Oprawa: miękka
Ilość stron: 86
Wymiary: 200 x 280

Dostępność: Niedostępna

22.00 zł


Komiks w sposób interesujący opowiada o życiu świętego i bohatera. (…) Komiks jest adresowany przede wszystkim do młodych czytelników, poszukujących przygód, wrażliwych na aktualną sytuację, otwartych na coś wielkiego. Oryginalne ilustracje, wykonane technika manualną przez Bernadettę Pastuszkę, są szczególną zachętą do wczytania się w interesujący scenariusz…
Leon Dyczewski OFMConv

***

„Kolbe” to unikalny komiks dla każdego – dzieci, młodzieży i dorosłych. Opowieść o losach Rajmunda Maksymiliana Kolbego, porusza serca. Ukazana jest już tutaj nie tylko historia życia Maksymiliana – od Pabianic, przez Rzym, Grodno, Kraków, Niepokalanów, Japonię aż do Auschwitz, ale także charakter św. Maksymiliana: jego zaufanie Bogu, miłość bliźniego, otwartość na nowe wyzwania i korzystanie z wynalazków techniki. (…)
Autorzy bardzo dobrze ukazują rozterki i motywy działania o. Maksymiliana, które często są rozterkami człowieka XXI wieku. Dlatego warto sięgnąć po ten komiks, aby zobaczyć, jak obudzić potencjał wartości, który drzemie w każdym człowieku.
ks. prof. Paweł Rytel-AndrianikOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania